PSİKOLOJİK DESTEK

Bireysel danışmanlık hizmetleri; kişilerin hayatlarının değişik evrelerinde karşılaştıkları problemlerle, zorlandıkları güçlüklerle baş etmede onlara destekleyici ve sorun çözme becerilerini geliştirme odaklı psikolojik yardım sağlamayı amaçlar. Daha önce böyle bir yardım almamış bireyler psikolog seansları sohbet veya dertleşme olarak değerlendirebilmektedir. Ancak psikolojik danışma veya psikoterapi olarak tanımlanan yöntem, bir arkadaş ile yapılan sohbetten oldukça farklıdır ve arkadaş sohbeti ile aynı amaçları taşımaz. Danışmanlık merkezimiz danışanlarımızın hayat kalitesini yükseltmeyi, karşılaştıkları güçlüklerle başa çıkma yetisi sağlamayı ve geleceklerinin daha net görmelerini sağlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi

Hem ülkemizde hem de dünyada geçerliliği kanıtlanmış ve uzmanlar tarafından kabul gören bir yaklaşımdır. Bilişsel davranışçı terapi  , psikolojik olarak sorunların çözümünde büyük rol oynamaktadır. Özellikle depresyon ve anksiyete (kaygı) bozukluğu gibi alanlarda yüksek başarı ile uygulanmaktadır.
Bilişsel davranışçı terapi; sıkıntı yaratan belirtileri hedef alan , sıkıntıyı azaltmayı, düşünce biçimlerini yeniden gözden geçirmeyi ve sorun çözmede yardımcı olacak yeni stratejiler öğretmeyi amaçlayan etkinliğini kanıtlamış psikolojik yaklaşım türüdür.

 Kişisel Gelişim
 Kişiler Arası İletişim Problemleri
 Aile İçi İletişim
 Öfke Kontrolü
 Stres Yönetimi
 Kaygıyla Başa Çıkma
 Cinsel İşlev Problemleri(Erken Boşalma, Vajinismus, Gebelik Problemleri)
 Özgüven Kazanımı
 Depresyon
 Postpartum Depresyonu(Doğum Sonrası)
 Sosyal Kaygı
 Alkol Madde Bağımlılığı( sigara, alkol, esrar, kumar, teknoloji)
 Kendine Zarar Verici Davranışlar
 Kayıp ve Yas Süreci
 Uyku Sorunları
 Evlat Edinme, Üvey Ebeveyn/Çocuk İlişkileri

 Yeme Bozukluğu
 Panik Atak Problemleri
 Beden Algı Problemleri
 Tepkisel Bağlanma Problemleri(Boşanma, Aldatma vb)
 Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 Fobiler
 Obsesif Kompulsif Bozukluk
 Erteleme Davranışı İle Başa Çıkma

Not: Yukarıda belirtilen sorunlar ile ilgili psikolojik danışmanlık ve psiko-sosyal destek kapsamında hizmet verilmektedir. Tıbbi müdahale gerektiren durumlarda, danışanlarımız hastaneye yönlendirilmektedir.

Whatsapp İletişim Hattı